Poland Jobs

Różnice między CV a CV

CV i CV mogą być podobne, ale nie zawsze można je stosować zamiennie. CV (wspólna terminologia) jest używane w pomocy w zakresie życiorysu zawodowego i nauczania zawodowego podczas porównywania jednego kandydata z drugim, gdzie jedynym celem jest uniknięcie pomylenia języka, z którym pracodawca będzie mógł się pomylić.

Co to jest CV?

CV to bardzo szczegółowy dokument dotyczący Twojego doświadczenia zawodowego, wykształcenia i osobistych osiągnięć. Pomoże Ci to znaleźć świetną pracę, a jeśli chodzi o CV w ogóle, to wielka sprawa. Wiele osób bardzo się denerwuje pisaniem CV, ponieważ często są one długie i raczej suche.

Co to jest CV?

Życiorys to krótki dokument nie dłuższy niż jedna strona. Ten format jest często używany do podań o pracę, życiorysów i innych dokumentów roboczych. Istnieje kilka różnych rodzajów życiorysów, w zależności od stanowiska, dla którego zostały napisane.

Unikaj typowych błędów

Ważne jest, aby podczas przygotowywania CV pomyśleć o treści.

CV nie musi być długie. Zacznij od dwóch do czterech stron dla pozycji krótkoterminowych i jednej strony dla pozycji średnioterminowych. Zgodnie z nowymi wytycznymi Towarzystwa Zarządzania Zasobami Ludzkimi (SHRM), które zalecają, aby CV nie były już potrzebne na staże.

Trzy do czterech stron są odpowiednie dla dużego programu stażowego.

Nie podawaj informacji o uczelni, chyba że ubiegasz się o pracę w swojej dziedzinie lub o uzyskanie stopnia naukowego.

Spójrz na treść swojego CV i zdecyduj, które sekcje uwzględnić, które wyciąć i jak je uporządkować.

Weź pod uwagę, czy uczelnia dostarczy kopię twoich odpisów, a także czy uczelnia wymaga pisemnej rekomendacji.

Więc którego użyć?

Różnica między CV a życiorysem tkwi w długości, układzie i skupieniu czytelnika. Ile razy otrzymałeś ciekawe i atrakcyjne CV, które czułeś, że musiałeś je przeczytać? Chcesz to od razu przeczytać? A może chcesz go przeczytać tuż przed podjęciem decyzji? Pamiętaj o tym podczas tworzenia kolejnego CV lub CV, a usłyszysz od nich w mgnieniu oka!

Zapytaj o pomoc

Idź do biblioteki lub poproś przyjaciela lub członka rodziny o przeczytanie CV.

Jeśli szukasz pracy, najlepszą radą jest skontaktowanie się z kimś, kogo znasz, który już pracuje w terenie. Weź udział w kursie krytyki CV i dopracuj tekst.

Przy odrobinie pomocy możesz pokazać pracodawcom, że masz umiejętności, których szukają, że jesteś odpowiednią osobą do pracy i że możesz ją wykonać.

Podsumowując

Jeśli uważasz, że masz to, czego potrzeba do pracy na rynku pracy, zrób rozeznanie na temat rodzaju pracy, której szukasz.

Ponadto weź udział w bezpłatnych warsztatach i targach kariery, dzięki czemu dowiesz się, czego szukają pracodawcy.

  • Podziel się tym postem